- FRI FRAKT
- ÖPPET KÖP I 30 DAGAR
- BRA KUNDSERVICE
2.595 kr
I lager
Swing är en halvstor bioetanolspis som både kan användas på bord och golv. Swing har en fyrkantig botten som brännaren är placerad på. Brännaren i sin tur skyddas av två stycken glasskivor som är cirka 30 cm höga. Swing har möjlighet vid full förbränning att avge ungefär 2,7 kw med sin 1,5 liter stora brännare.
I lager
Swing Svart är en dekorativ etanolkamin i matt svart som ger en kraftfull kontrast och ett exklusivt uttryck i ditt hem. Den svarta finishen gör modellen till ett stilrent inslag både i klassiskt inredda rum och i moderna miljöer där detaljerna får stå i fokus. Tack vare att den inte kräver installation är den enkel att placera där du vill skapa extra mys och stämning.
Med en 1,5 liters brännare och upp till 2 700 W effekt ger Swing Svart ett dekorativt flamspel och en värmande känsla under användning. Den långa brinntiden på cirka 3 timmar gör modellen perfekt för kvällens mysstunder.
| Specifikation | Detalj |
|---|---|
| Typ | Bordskamin / Etanolkamin för bord |
| Brännareffekt | 2 700 W |
| Bränsletank | 1,5 L |
| Förbrukning | ca 0,4–0,5 L/timme |
| Autonomi | Upp till ca 3 timmar |
| Mått (L × H × D) | 40 × 45,5 × 40 cm |
| Vikt | ca 6 kg |
| Färg | Matt svart |
| Material | Metall |
| Garanti | 5 år |
Produkten har öppet köp i 30 dagar. Leveranstid är cirka 5–9 dagar. Mindre produkter skickas med Fedex (upp till 20 kg) och större produkter skickas med Schenker. Vid frågor kan ni kontakta oss på support@eldstadsexperten.se eller genom vårt kontaktformulär.
Recensioner
Det finns inga recensioner än.