- FRI FRAKT
- ÖPPET KÖP I 30 DAGAR
- BRA KUNDSERVICE
5.195 kr
Milena Vit är ett soffbord med integrerad bioetanolkamin, som kombinerar möbel och flamspel i ett för ditt hem. Den fungerar både som dekorativt soffbord och värmekälla med verkliga lågor, helt utan skorsten eller installation. Den stilrena vita finishen och moderna designen gör Milena Vit till ett blickfång i vardagsrum, lounge eller öppna sociala ytor där du vill skapa mysig atmosfär med både ljus och värme.
Med en justerbar 1,5 liters bioetanolbrännare med ca 3 000 W effekt, ger Milena Vit ett stabilt och dekorativt flamspel som sprider värme i rummet. Förbrukningen är cirka 0,4 liter per timme, vilket ger upp till 3–4 timmars brinntid per tankning – perfekt för avkopplande kvällar eller sociala tillfällen.
De fyra skyddande glasskivorna runt brännaren ger säkerhet och fri sikt över lågorna, vilket gör Milena till ett både praktiskt och elegant inslag i hemmet.
| Specifikation | Detalj |
|---|---|
| Typ | Soffbord med etanolkamin |
| Brännareffekt | ca 3 000 W |
| Bränsletank | 1,5 L |
| Förbrukning | ca 0,4 L/timme |
| Autonomi | Upp till ca 3–4 timmar |
| Mått (B × H × D) | 70 × 35 × 70 cm |
| Vikt | ca 24 kg |
| Färg | Vit |
| Material | Stål & glas |
| Garanti | 5 år |
Produkten har öppet köp i 30 dagar. Leveranstid är cirka 5–9 dagar. Mindre produkter skickas med Fedex (upp till 20 kg) och större produkter skickas med Schenker. Vid frågor kan ni kontakta oss på support@eldstadsexperten.se eller genom vårt kontaktformulär.
Recensioner
Det finns inga recensioner än.