- FRI FRAKT
- ÖPPET KÖP I 30 DAGAR
- BRA KUNDSERVICE
2.895 kr
I lager
Kobé XL Vit är en modern bordskamin i blank vit som ger ett elegant uttryck i alla typer av inredningar. Den fungerar utmärkt som etanolkamin för bord, bordsspis eller inomhusspis för bord, och bidrar med både dekorativt flamspel och värme där du vill skapa en inbjudande känsla. Den vita finishen ger ett fräscht och ljust uttryck som lyfter rummet visuellt samtidigt som lågorna står i fokus.
I lager
Denna bordskamin är också utrustad med en 2,2 liters brännare med 4 000 W effekt, vilket ger en stabil och generös flamma. Med en förbrukning på cirka 0,5 liter bioetanol per timme erbjuder Kobé XL Vit flera timmars mys och värme utan installation. Det skyddande glasskyddet ger både säkerhet och en estetisk detalj, och den robusta konstruktionen gör den lätt att placera där du vill skapa en dekorativ och varm atmosfär i hemmet.
| Specifikation | Detalj |
|---|---|
| Typ | Bordskamin / Etanolkamin för bord |
| Brännare effekt | 4 000 W |
| Bränsletank | 2,2 L |
| Förbrukning | ~0,50 L/timme |
| Autonomi | Upp till ca 3–4 timmar |
| Mått (L × H × D) | 50 × 25 × 20 cm |
| Vikt | ~8 kg |
| Färg | Blank vit |
| Material | Metall och skyddande glas |
| Garanti | 5 år |
Produkten har öppet köp i 30 dagar. Leveranstid är cirka 5–9 dagar. Mindre produkter skickas med Fedex (upp till 20 kg) och större produkter skickas med Schenker. Vid frågor kan ni kontakta oss på support@eldstadsexperten.se eller genom vårt kontaktformulär.
Recensioner
Det finns inga recensioner än.